Webçınarı internet hizmetleri ve seo
BAKIRKÖY BOTANİK PARKI

BAKIRKÖY BOTANİK PARKI

   Bakırköy Botanik Parkta da bitki gruplarından oluşan 11 adet tematik bahçe bulunuyor. Bu bahçeleri gezerek bitkiler hakkındaki merakınızı giderebileceğiniz parkta yüzlerce çeşit ağaç, çalı, bitki türleri bulunuyor.
 
   Parka girişte sizi konuşan dinozor heykelleri karşılıyor. Su parkı ve oyun ekipmanları, tematik bahçeler, şifalı bitkiler, mutfak ve bahçe bitkilerinin gruplanmış olduğu kısımlar çocuklar ve büyükler için hem eğlenmeyi hem de bilgi edinmeyi amaçlıyor. Bakırköy Botanik Park’ın farklı bir tarafı da enerji ihtiyacının tümüyle rüzgar jeneratörleri ile ve güneş enerji panelleriyle karşılanması.
 
   Bakırköy Botanik Park‘ta engellilere ve yaşlılara golf arabaları tahsis etmiş. Bunlardan birini ücretsiz olarak alıp tüm parkı gezebiliyorlar. Parkta ayrıca, sizin ve çocuklarınızın güvenli bir ortamda dolaşması için 24 saat boyunca güvenlik görevlileri bulunuyor.
 
   Botanik Park kısmının yanı sıra; çocuk oyun alanları, heykeller, doğal gölet, süs havuzları, göçmen kuşlar için yapılmış bekleme alanları, piknik alanları ve sosyal tesislerinde de çocuklarınızla birlikte hoşça vakit geçirebileceğiniz bir mekan olma özelliği taşıyor.
 
Alpay İzer Sk No:2-6 İncirli, Bakırköy (E-5 karayolu), Bakırköy, İstanbul

Koordinat
Paylaş:

Yorumlar (0)

Yorum Bırak

Parklar yerleri

Yorumlar